Meny

Kalender

August
MTOTFLS
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Aktiviteter

Ingen aktiviteter tilgjengelig for øyeblikket

Meny

Sandefjord Turn & Idrettsforening


Hedersbevisninger i STIF

STIFs utmerkelser er:

  • STIFs gylte merke utdeles etter forslag fra den enkelte gruppe etter vedtak i hovedstyret.
  • STIFs medalje i sølv
  • STIFs medalje i gull
  • Æresmedlemskap

STIFs sølv – og gullmedalje og æresmedlemskap kan tildeles av hederskomiteen til medlemmer som særlig har utmerket seg, sportslig eller administrativt. 

STIFs utmerkelser kan tildeles medlemmer som har gjort seg fortjent til dette.

"Slitern"

"Slitern" er en påskjønnelse av iherdige hjelpere innen Sandefjord Turn & Idrettsforening. "Slitern" består av en pokal eller tilsvarende som erkjentlighetsbevis.

Tildeling av Slitern foretas av hovedstyret etter forslag fra gruppene eller enkeltmedlemmer.

Premier for idrettslig og administrativ innsats.

Hvert år skal det deles ut vandrepremier for beste idrettslige og beste administrative innsats. I tillegg tildeles vinnerne en pokal eller lignende til odel og eie.

Tildelingen foretas av hovedstyret etter forslag fra gruppestyrer, hovedstyret eller enkeltmedlemmer.

Alle utmerkelser overrekkes på STIFs generalforsamling

 

Æresmedlemmer i STIF (pr. 01.10.2018)

Jens Ytterbøe  Turn 26.01.1926
Karsten Aadne  Turn  09.09.1950
Fritjof Abrahamsen  Turn  09.09.1950
Eigil Evensen  Turn  09.09.1950
Ole J. Lønne  Ski 09.09.1950
Andreas Sørensen  Friidrett 29.11.1975
Odd Berntsen  Håndball 29.11.1980 
Kjell Børresen Friidrett 29.11.1980 
Henry A. Hansen  Turn 29.11.1980 
Kaare Henriksen  Håndball  29.11.1980  
John Syvertsen  Ski 29.11.1980 
Grete Mørk  Turn  30.11.1985 
Gunvor Falch Håndball 23.11.1990
Erling Stemshaug  O-gruppen  23.11.1990 
Finn Setlo  Håndball  18.11.2000 
Anne-Ma Foshaug Turn  18.11.2000 
Knut Oustorp  Håndball  18.11.2000 
Tor Børresen  Friidrett  18.11.2000 
Kåre Tarjem  Håndball  18.11.2000 
Guttorm Gran  Turn  15.03.2005 
Brynjar Røgeberg  Friidrett  27.11.2010 
Gudrun Saugestad  Turn  27.11.2010 
Terje Hynne  Ski  23.03.2013 
Åshild Jenssen  Friidrett  23.03.2013 
Hjørdis Clausen Turn 07.11.2015
Inger Elisabeth Olsen Turn 07.11.2015
Kåre Nilsen O-gruppen 26.03.2019